Pozvánka - gen. Moravec

Bude pokřtěna kniha o čáslavském rodákovi Františku Moravcovi

Čáslav/Přerov – Kniha o čáslavském rodákovi Františku Moravcovi, autorovi plánu atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, bude slavnostně pokřtěna 28. dubna na zámku v Přerově.

Autorem je Jaroslav Skopal, „fanda“ do historie, renesanční člověk a také aktivní činovník Sokola. Kniha bude obsahovat nejen dosud nezveřejněné informace, které autorovi poskytla Moravcova rodina, ale také velké množství fotografií a vzpomínky generálova synovce Václava Moravce mladšího, který žije v Chotusicích u Čáslavi. Role kmotrů se zhostí generálova vnučka Anita Moravec Gard, která žije ve Spojených státech, dále praneteř Marta Šenkapounová z Chotusic u Čáslavi a primátor města Přerova Vladimír Puchalský.

Na křest jsou zváni nejen Čáslaváci a Čáslavačky, ale všichni milovníci historie. A jestli nemáte čas nebo je Přerov příliš vzdálený? Nevadí, my vám přineseme reportáž, čáslavský hrdina, generál Moravec, si to zaslouží!

Vladimír Havlíček

Generál František Moravec na dobovém snímku s kolegy. 1922, park v Plzni, Vlasta a František Moravcovi s dcerou Tatianou F. Moravec s E. Benešem 1936 výlet na Šumavu, zleva František Moravec, Tatiana, medvěd, manžel babiččiny sestry pan Formánek, Hana, Libuše Formánková a její dva synové Pavel a Vilém Generál František Moravec se svými spolupracovníky ve Velké Británii. František Moravec, mjr. Harold Gibson, Alois Čáslavka, Benešův tajemník Prokop Drtina, Edvard Beneš, Sergej Ingr a Jaromír Smutný František Moravec se svými spolupracovníky ve Velké Británii, zleva Václav Sláma, Vladimír Cigna, Josef Bartík, František Moravec a Emil Strankmüller.Generál František Moravec v době před II. světovou válkou.