26

Kapela Melissa vystoupila na čáslavském Hrádku

Kutnohorská folkmetalová kapela Melissa vystoupila 25. června na čáslavském Hrádku. Akci pořádal Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“ ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav.

Akci zahájil starosta spolku doktor Filip Velímský slovy: „Vítám vás na čáslavském Hrádku a přeji vám příjemné odpoledne s hudební skupinou Melissa. Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci, dále Městu Čáslav, čáslavskému muzeu a také děkuji za vytvoření krásného plakátu.“

Hudba Melissy je inspirovaná vlivy keltské, středověké, ale i vážné hudby. A právě keltskou i středověkou hudbu spojuje nenásilnou cestou s folkem, metalem či rockem. Na Hrádku vystoupili v sestavě: Jana Odehnalová – zpěv, Lída Hájková – housle, Pavel Pečenka – perkuse a bicí, Adam Langr – flétna a Petr Kohoutek – kytary.

Čáslavský Hrádek v lesoparku Vodranty je místo s nejstarším osídlením města. Nacházelo se zde nejstarší opevněné místo na území dnešní Čáslavi. Bylo to původně hradiště, to bylo přestavěno na správní hrad, který však později zanikl. Dnes je toto místo zdrojem cenných archeologických nálezů. V posledních desetiletích zarostlo náletovými dřevinami. Tyto dřeviny se díky podpoře čáslavské radnice, dětí z místní základní školy, čáslavských judistů a především „Včely Čáslavské“ podařilo z velké části odstranit a místo opět zpřístupnit veřejnosti. Hrádek je cenná archeologická lokalita s úžasným geniem loci a zaslouží si pozornost. Akce, jako bylo nedělní vystoupení hudební skupiny Melissa, přispívají k oživení tohoto místa.

Vladimír Havlíček

DSCN6027 DSCN6026 DSCN6024 DSCN6008 25 20 15 12 10 5